Wednesday Night 30+

WEDNESDAY NIGHT 30+

Standing  

Wednesday Night 30+

 W  L
 

Bad Influence

 5

 1

 

Drunken Ballers

 2

 4

 

Heat Check

 4

 2

 

Lakays

 1

 5

 

Light 'Em Up

 1

 5

  Sockheads 2.0

 3

 3

 

The Worst

 4

 2

  Young Guns

 4

 2

  All teams qualifies for playoffs
   

 

Wednesday September 6th (Week 1)  -  Final

The Worst 45 - Bad Influence 34

Heat Check 64 - Sockheads 2.0 60 (OT)

Light 'Em Up 55 - Drunken Ballers 49

Young Guns 49 - Lakays 43

Player of the Week:  Nicholas Lopez  (Heat Check)  16 pts, 2 3-ptrs, 2 assists, 8 rebounds

 

Wednesday September 13th (Week 2)  -  Final

The Worst 74 - Sockheads 2.0  49

Heat Check 58 - Lakays 53

Bad Influence 64 - Light 'Em Up 62

Young Guns 50 - Drunken Ballers 46

Player of the Week:  Jason Law  (Bad Influence)  28 pts, 4 3-ptrs, 2 assists, 4 rebounds

 

Wednesday September 20th (Week 3)  -  Final

Young Guns 57 - The Worst 53  (OT)

Lakays 69 - Light 'Em Up 61

Bad Influence 65 - Sockheads 2.0  56

Drunken Ballers 49 - Heat Check 44

Player of the Week: Westin Hirai  (Young Guns)  23 pts, 4 3-ptrs, 10 rebounds

 

Wednesday September 27th (Week 4)  -  Final

Bad Influence 57 - Young Guns 52

Heat Check 50 - Light 'Em Up 49

Drunken Ballers 69 - The Worst 48

Sockheads 2.0 55 - Lakays 51 (OT)

Player of the Week:  Derek K (Sockheads 2.0)  17 pts, 5 3-ptrs, 3 assists, 5 rebounds

 

Wednesday October 4th (Week 5)  -  Final

Young Guns 57 - Light 'Em Up 47

Bad Influence 65 - Heat Check 57

Sockheads 2.0 55 - Drunken Ballers 53

The Worst 62 - Lakays 55

Player of the Week:  Glenn Roggendorf  (The Worst)  18 pts, 5 steals, 3 assists, 8 rebounds

 

Wednesday October 11th (Week 6)  -  Final

Bad Influence  45  -  Drunken Ballers  43

Heat Check  46  -  Lakays  43

The Worst  66  -  Light 'Em Up  53

Sockheads 2.0  54  -  Young Guns  53

 

*** Wednesday October 18th -  NO GAMES ***

 

 

Wednesday October 25th (Week 7) 

Court  A1

8:15pm  Bad Influence  vs  Young Guns

9:05pm  Drunken Ballers  vs  Lakays

 

Court A2

8:15pm  Light 'Em Up  vs  Sockheads 2.0

9:05pm  Heat Check  vs  The Worst

 

 

Wednesday November 1st  (Week 8) 

 

 

Wednesday November 8th  (Playoffs - Wild Card & Semi's) 

 

 

Wednesday November 15th  (Championships & Consolations) 

 

 

Next projected season to start Wednesday December 6th Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. to register now

SUNDAY SILVER Standings/Schedule/Stats

Sunday Night Silver Division

 STANDINGS

Sunday Silver Division

W L
       
 

No Silver for 2014 Fall Season

 0

 0

     0  0
     0  0
     0  0
     0  0
     0  0
       
       
       
       
       
       

 

Sunday July 20 (Week 1)

 

Sunday July 27 (Week 2)

 

Sunday August 3 (Week 3)

 

Sunday August 10 (Week 4)

 

Sunday August 17 (Week 5)

 

Sunday August 24 (Week 6)

 

Sunday August 31 ***NO GAMES - Labor Day Weekend***

 

Sunday September 7 (Week 7)

 

Sunday September 14 (Week 8)

 

 

 

THURSDAY Standings/Schedule/Stats

ABN Thursday Night

 

  Standings  

ABN Thursday Night

 W  L
 

Blue Fur Bullies

  3

  1

 

F-IT

  1

  3

 

Makaveli

  2

  2

 

Rhomboyz

  3

  2

  Saucin'

  4

  0

 

The Gentlemens

  1

  3

 

The Good Guys   2   1
 

TRIX

  0

  4

 

 

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   All teams make playoffs    

 

Thursday September 14th (Week 1)  -  Final

Rhomboyz 60 - TRIX 48

Rhomboyz 53 - F-IT 46

Blue Fur Bullies 70 - Makaveli 53

Saucin' 72 - The Gentlemens 37

Player of the Week:  Kyle Amoroza (Rhomboyz)  21 pts, 4 3-ptrs, 2 assists, 4 rebounds

 

Thursday September 21st (Week 2)  -  Final

F-IT 49 - TRIX 46

Suacin' 81 - The Good Guys 61

Blue Fur Bullies 54 - Rhomboyz 52

Makaveli 59 - The Gentlemens 51

Player of the Week:  Huy Cao  (F-IT)  20 pts, 4 3-ptrs, 4 steals, 2 assists, 4 rebounds

 

Thursday September 28th (Week 3)  -  Final

The Gentlemens 47 - TRIX 42 (OT)

Blue Fur Bullies 69 - F-IT 49

The Good Guys 67 - Makaveli 44

Suacin' 88 - Rhomboyz 60

Player of the Week:  Christian Rivera  (The Gentlemens)  23 pts, 3 3-ptrs, 11 rebounds

 

Thursday October 5th (Week 4)  -  Final

Makaveli 59 - TRIX 55

Rhomboyz 65 - The Gentlemens 56

The Good Guys 75 - F-IT 41

Saucin' 73 - Blue Fur Bullies 62

Player of the Week:  Mike Alcurry  (Makaveli)  18 pts, 6 rebounds

 

Thursday October 12th *** NO GAMES ***

 

Thursday October 19th (Week 5) 

Court A1

8:00pm  F-IT  vs  The Gentlemens

8:50pm  Saucin'  vs  TRIX

 

Court A2

8:00pm  Makaveli  vs  Rhomboyz

8:50pm  Blue Fur Bullies  vs  The Good Guys

 

Thursday October 26th (Week 6)

 

 

Thursday November 2nd (Week 7) 

 

 

 

Thursday November 9th (Week 8) 

 

 

Thursday November 16th (Championships & Consolations)

 

 

 

Next season starts Thursday December 7th.  Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. to register now.

THURSDAY SILVER Standings-Schedule-Stats

THURSDAY NIGHT SILVER

 STANDINGS  

Thursday Silver Division

 W  L
     0  0
  No Silver For 2014 Fall Season  0  0
     0  0
     0  0
     0  0
     0  0
       
       
  TOP 6 teams qualifies for playoffs (tie-breakers)    

 

Thursday July 24th (Week 1)

 

Thursday July 31st  (Week 2)

 

Thursday August 7th (Week 3)

 

Thursday August 14th (Week 4)

 

Thursday August 21st (Week 5)

 

Thursday August 28th (Week 6)

 

Thursday September 4th (Week 7)

 

Thursday September 11th  (Week 8)

 

SUNDAY Standings/Schedule/Stats

ABN Sunday Night

Standing  

ABN Sunday Night



 W  L
 

Ape Gang

Assault

Banana Baez

 4

 4

 4

 4

 4

 4

 

Bastos Boiz

BLCKOUT

 3

 4

 5

 4

 

Cacusa

DDBS 3.0

 5

 3

 3

 5

 

Dunkin Free ThroNuts

Elements

 5

 7

 3

 1

 

Foggy Dew

Game Time

 2

 3

 6

 5

 

Go Harden The Paint

Hilton Honors

 6

 2

 2

 6

 

Ibiza

Iced Veins

 5

 4

 3

 4

 

Max's Fried Chicken

Money Ball

 5

 5

 3

 3

 

NME

Perkis Power

 3

 4

 5

 4

 

Rice Eaters

Rush Hour

Slum Dogs

 1

 5

 4

 7

 3

 4

 

Shot Crew

Small Baller Brand

 6

 5

 2

 3

 

Swagger

TCL (The Creative Life)

 4

 7

 4

 1

 

Team Di Di Mau

Team iBall

 0

 5

 8

 3

 

The BasketBros

Versace on the Floor

 3

 2

 5

 6

 

 All Teams Qualifies for Playoffs

 

 

 

Sunday July 16 (Week 1)  -  Final

Small Baller Brand 69 - The BasketBros 53

Game Time 55 - Banana Baez 24

Rice Eaters 37 - Team Di Di Mau 30

Team iBall 67 - Swagger 56

Go Harden The Paint 82 - Assault 47

Slum Dogs 60 - Cacusa 58 (OT)

Hilton Honors 53 - Versace on the Floor 46

BLCKOUT 59 - NME 49

Shot Crew 65 - Elements 52

Dunkin Free ThroNuts 51 - Money Ball 47

Perkis Power 47 - Foggy Dew 34

Max's Fried Chicken 52 - Ibiza 51

Bastos Boiz 67 - Ape Gang 61

Player of the Week:  Zach Hayes  (Slum Dogs)  19 pts, 3 assists, 9 rebounds

 

Sunday July 23 (Week 2)   -  Final

Swagger 98 - NME 59

Shot Crew 66 - Bastos Boiz 59

Small Baller Brand 64 - Team iBall 63

Go Harden The Paint 82 - Game Time 46

Ape Gang 67 - Rice Eaters 53

Money Ball 58 - Cacusa 53

Max's Fried Chicken 67 - BLCKOUT 51

Banana Baez 45 - Team Di Di Mau 36

Foggy Dew 46 - Versace on the Floor 42

IBIZA 58 - DDBS 3.0  41

Rush Hour 64 - Iced Veins 59

Player of the Week:  Brandon Henry  (Rush Hour)  31 pts, 3 3-ptrs, 3 assists, 6 rebounds

 

Sunday July 30 (Week 3)  -  Final

Money Ball 60 - Team iBall 55

Banana Baez 44 - NME 43

Game Time 60 - Team Di Di Mau 46

Cacusa 57 - The BasketBros 47

Elements 62 - BLCKOUT 42

Ape Gang 58 - Perkis Power 56

Ibiza 77 - Rice Eaters 39

TCL (The Creative Life) 68 - Foggy Dew 44

TCL (The Creative Life) 55 - Versace on the Floor 40

Slum Dogs 48 - Rush Hour 47

Rush Hour 76 - Bastos Boiz 69

Swagger 58 - Dunkin Free ThroNuts 57 (OT)

Go Harden The Paint 82 - Max's Fried Chicken 71

Small Baller Brand 61 - Shot Crew 56

Assault 65 - Hilton's Honor 50

Player of the Week:  Andrew Ortiz  (Money Ball)  28 pts, 7 3-ptrs, 8 rebounds

 

Sunday August 6 (Week 4)  -  Final

Cacusa 82 - Team iBall 77

DDBS 3.0  65 - Foggy Dew 59

Assault 71 - Bastos Boiz 55

Versace on the Floor 52 - The BasketBros 46

Go Harden the Paint 56 - Small Baller Brand 47

Shot Crew 63 - Game Time 57

Dunkin Free ThroNuts 69 - Hilton Honors 42

BLCKOUT 60 - Perkis Power 52

Iced Veins 53 - Team Di Di Mau 35

Iced Veins 62 - Rice Eaters 53

Max's Fried Chicken 64 - Swagger 49

Banana Baez 43 - Money Ball 39

TCL (The Creative Life) 85 - Slum Dogs 48

Elements 80 - Ibiza 51

Player of the Week:  Anthony Newman  (Cacusa)  34 pts, 3 3-ptrs, 2 assists, 5 rebounds

 

Sunday August 13 (Week 5)  -  Final

DDBS 3.0  59 - Cacusa 50

Elements 85 - Banana Baez 43

Perkis Power 56 - Hilton Honors 50 (OT)

Money Ball 54 - BLCKOUT 51

Rush Hour 60 - Game Time 52

Shot Crew 62 - Ape Gang 52

The BasketBros 55 - Foggy Dew 39

Swagger 59 - Versace on the Floor 45

NME 59 - Team Di Di Mau 50

Bastos Boiz 66 - Rice Eaters 43

Small Baller Brand 47 - Slum Dogs 32

Dunkin Free ThroNuts 44 - Assault 43

TCL (The Creative Life) 61 - Go Harden the Paint 54

Max's Fried Chicken 58 - Iced Veins 51

Player of the Week:  Oliver Santiago  (Perkis Power)  25 pts, 2 3-ptrs, 11 rebounds

 

Sunday August 20 (Week 6)  -  Final

Cacusa 61 - Perkis Power 52

Iced Veins 77 - Assault 51

Iced Veins 57 - Bastos Boiz 53

Banana Baez 60 - Dunkin Free ThroNuts 59

Shot Crew 76 - TCL (The Creative Life) 75

Max's Fried Chicken 82 - Rush Hour 80 (2 OT)

BLCKOUT 61 - The BasketBros 59

Game Time 44 - Slum Dogs 41  (OT)

NME 55 - Rice Eaters 39

Team iBall 90 - Versace on the Floor 62

Ibiza 59 - Fogggy Dew 43

Hilton Honors 58 - Team Di Di Mau 44

Swagger 108 - DDBS 3.0  59

Elements 72 - Small Baller Brand 69

Elements 60 - Ape Gang 57

Player of the Week:  Patrick Rodriguez (Max's Fried Chicken)  22 pts, 3 3-ptrs, 3 assists

 

 

Sunday August 27 (Week 7)  -  Final

The BasketBros 53 - DDBS 3.0  52

Slum Dogs 50 - DDBS 3.0  46

Perkis Power 51 - Rice Eaters 37

Rush Hour 74 - Money Ball 66

Versace on the Floor 47 - Team Di Di Mau 39

Go Harden The Paint 83 - Shot Crew 63

Cacusa 70 - Dunkin Free ThroNuts 67 (OT)

TCL (The Creative Life) 61 - Swagger 53

Small Baller Brand 60 - Iced Veins 48

Foggy Dew 52 - Hilton Honors 50

Team iBall 81 - NME 57

Assault 77 - Ape Gang 54

Ibiza 67 - Bastos Boiz 55

Player of the Week:  Michael Narita  (Go Harden The Paint)  32 pts, 10 3-ptrs, 3 assists, 7 rebounds

 

**** Sunday September 3rd  -  NO GAMES LABOR DAY WEEKEND  ****

 

Sunday September 10 (Week 8) -  Final

Money Ball 51 - Foggy Dew 48

TCL (The Creative Life) 97 - Small Baller Brand 62

Elements 78 - Max's Fried Chicken 59

Go Harden The Paint 77 - Ibiza 72

Dunkin Free ThroNuts 84 - DDBS 3.0  51

BLCKOUT 61 - Versace on the Floor 49

Assault 94 - Game Time 62

Ape Gang 89 - Slum Dogs 58

Team iBall 70 - Banana Baez 51

Cacusa 69 - Rush Hour 62

Perkis Power 61 - The BasketBros 38

Player of the Week:  Romeo Singh  (Assault)  43 pts, 8 3-ptrs, 5 rebounds

 

Sunday September 17 (Week 9) -  Final

Ibiza 51 - Perkis Power 36

TCL (The Creative Life) - 81 - Max's Fried Chicken 45

Shot Crew 104 - Assault 90

Elements 67 - Go Harden The Paint 64

Money Ball 72 - Swagger 56

Rush Hour 106 - Banana Baez 67

Ape Gang 60 - Iced Veins 45

Slum Dogs 55 - Rice Eaters 39

DDBS 3.0  66 - Hilton Honors 56

NME 92 - Hilton Honors 54

Bastos Boiz 60 - NME 37

Team iBall 62 - BLCKOUT 52

Dunkin Free ThroNuts 62 - Game Time 50

The BasketBros 70 - Team Di Di Mau 48

Player of the Week:  Connor Laines  (Elenents)  25 pts, 2 3-ptrs, 3 assists, 6 rebounds

 

Sunday September 24 (Playoffs) 

"A" Division

(1A)  Elements  74  -  (8A)  Cacusa  74

(2A)  TCL (The Creative Life)  80  -  (7A)  Team iBall  57

(3A)  Go Harden The Paint  79  -  (6A)  Small Baller Brand  65

(4A)  Shot Crew  53  -  (5A)  Max's Fried Chicken  45

 

"B" Division

(8B)  Ape Gang  72  -  (1B)  Dunkin Free ThroNuts  42

(2B)  Rush Hour  70  -  (7B)  BLCKOUT  59

(6B)  Swagger  40  -  (3B)  Ibiza  37

(5B)  Assault  63  -  (4B)  Money Ball  36


"C" Division

(1C)  Slum Dogs  50  -  (8C)  Bastos Boiz  48

(2C)  Perkis Power  63  -  (7C)  Game Time  53

(3C)  Iced Veins  58  -  (6C)  NME  53

(4C)  Banana Baez  66  -  (5C)  The BasketBros  51

 

"D" Division

Wild Card:  (5D)  Rice Eaters  33  -  (4D)  Versace on the Floor  30

Semi Finals:  (1D)  DDBS 3.0  67  -    (5D)  Rice Eaters  46

Wild Card:  (6D)  Team Di Di Mau  57  -  (3D)  Foggy Dew  41

Semi Finals:  (2D)  Hilton Honors  68  -  (6D)  Team Di Di Mau  50

 

 

Sunday October 1 (Semi's & Championships)

"A" Divsion

Semi 1:  (1A)  Elements  69  -  (4A)  Shot Crew  61

Semi 2:  (2A)  TCL (The Creative Life)  54  -  (3A)  Go Harden The Paint  38

Championship:  (2A)  TCL (The Creative Life)  46  -  (1A)  Elements  40

 

"B" Division

Semi 1:  (5B)  Assault  65  -  (8B)  Ape Gang  63

Semi 2:  (6B)  Swagger  69  -  (2B)  Rush Hour  57

Championship:  (5B)  Assault  71  -  (6B)  Swagger  66

 

"C" Division

Semi 1:  (1C)  Slum Dogs  45  -  (4C)  Banana Baez  34

Semi 2:  (3C)  Iced Veins  55  -  (2C)  Perkis Power  37

Championship:  (3C)  Iced Veins  56  -  (1C)  Slum Dogs  46

 

"D" Division

Championship:  (1D)  DDBS 3.0  58  -  (2D)  Hilton Honors  51

 

 

Next season starts Sunday October 29th  Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. to register