SUNDAY Standings/Schedule/Stats

ABN Sunday Night

Standing  

ABN Sunday Night



 W  L
 

Air Ballers

Ape Gang

Assault

 3

 4

 4

 5

 4

 4

 

Ball So Hard

Bastos Boiz

Buckets

 1

 6

 5

 7

 2

 3

 

Cacusa

CALIFlb

DDBS 3.0

 4

 1

 3

 4

 7

 5

 

Dunkin Free ThroNuts

Elements

 3

 6

 5

 2

 

Go Harden The Paint

House of Guards

Ibiza

 7

 5

 4

 1

 3

 4

 

Iced Veins

MmmBop

Money Ball

 5

 2

 4

 3

 6

 4

 

NME

Orangewood

 5

 3

 3

 5

 

Perkis Power

Rice Ballers

 3

 3

 5

 5

 

Rush Hour

Show Time

Shot Crew

 3

 4

 7

 5

 4

 1

 

SPLASH

Srirachet

 5

 2

 3

 6

 

Swagger

Team All Day

Team iBall

 6

 2

 5

 2

 6

 3

 

The BasketBros

The Dream Team

 4

 6

 4

 2

 

Train of Thought

True Hoops

Ululigans

 3

 3

 3

 5

 5

 5

 

Versace on the Floor

WPC Wizards

 3

 5

 5

 3

 

 All Teams Qualifies for Playoffs

 

 

 

Sunday April 2nd (Week 1)  -  Final

House of Guards 46 - DDBS 3.0  26

The BasketBros 60 - Cacusa 51

Perkis Power 50 - True Hoops 41

One Up 62 - Swagger 52

Train of Thought 67 - Orangewood 58

Iced Veins 60 - Ape Gang 55

Bastos Boiz 56 - Money Ball 46

Go Harden The Paint 51 - WPC Wizards 41

The Dream Team 74 - Team All Day 64

Elements 109 - Ululigans 57

Rush Hour 60 - Versace on the Floor 59

Ibiza 47 - Rice Ballers 43

NME 52 - Ball So Hard 43

Buckets 74 - Show Time 63

Player of the Week:  Kyle Barrett  (Buckets)  42 pts, 4 3-ptrs, 2 assists, 7 rebounds

 

Sunday April 9th (Week 2)  -  Final

Swagger 51 - Team All Day 50

Rush Hour 73 - MmmBop 39

Ululigans 55 - CALIFlb 47

Orangewood 66 - Assault 64

The BasketBros 67 - SPLASH 56

Iced Veins 56 - NME 51

Train of Thought 44 - Bastos Boiz 39

DDBS 3.0  45 - Versace on the Floor 35

Ibiza 54 - True Hoops 51

Air Ballers 55 - Rice Ballers 29

Dunkin Free ThroNuts 73 - Ball So Hard 28

Cacusa 75 - Show Time 72

One Up 59 - Team iBall 56

The Dream Team 80 - WPC Wizards 55

Go Harden the Paint 90 - Shot Crew 79

Money Ball 41 - Perkis Power 32

Ape Gang 56 - Srirachet 53

Player of the Week:  Anthony Newman  (Cacusa)  22 pts, 6 3-ptrs, 6 rebounds

 

Sunday April 16th -  NO GAMES (Easter Sunday)

 

Sunday April 23rd (Week 3)  -  Final

Air Ballers 65 - Money Ball 53

Show Time 58 - Team All Day 55

True Hoops 64 - CALIFlb 49

Ululigans 69 - Perkis Power 60

Buckets 80 - Train Of Thought 52

The Dream Team 67 - Elements 58

House Of Guards 53 - Rush Hour 41

Rice Ballers 56 - SPLASH 54

MmmBop 72 - Srirachet 52

Team iBall 75 - Cacusa 67

WPC Wizards 72 - Bastos Boiz 54

Assault 67 - Versace on the Floor 57

One Up 56 - Dunkin Free ThroNuts 47

Swagger 54 - The BasketBros 41

Shot Crew 100 - NME 76

Ape Gang 81 - Orangewood 80 (3OT)

Player of the Week:  Joseph Tafalla  (True Hoops)  32 pts, 3 assists, 17 rebounds

 

Sunday April 30th (Week 4)  -  Final

Rice Ballers 51 - DDBS 3.0  46

Money Ball 49 - Rush Hour 48

Srirachet 49 - Perkis Power 41

Ululigans 62 - Dunkin Free ThroNuts 54

Buckets 58 - Go Harden The Paint 43

Train Of Thought 72 - Assault 54

The Dream Team 53 - Iced Veins 46

Team iBall 54 - Air Ballers 43

SPLASH 66 - CALIFlb 58

CALIFlb 66 - Ball So Hard 57

True Hoops 55 - Show Time 43

One Up 64 - The BasketBros 63

Swagger 79 - House Of Guards 76

Elements 53 - Ape Gang 45

Shot Crew 67 - WPC Wizards 51

Bastos Boiz 67 - Cacusa 57

Versace on the Floor 47 - Team All Day 38

Orangewood 64 - Ibiza 54

NME 54 - MmmBop 34

Player of the Week: Andrew Ortiz  (Money Ball)  24 pts, 6 3-ptrs, 2 assists, 6 rebounds

 

Sunday May 7th (Week 5)  -  Final

Swagger 62 - Train of Thought 40

Shot Crew 56 - Buckets 46

Buckets 48 - The Dream Team 47

SPLASH 69 - DDBS 3.0  65

Cacusa 65 - MmmBop 42

Show Time 79 - MmmBop 55

Elements 74 - True Hoops 60

Bastos Boiz 54 - Air Ballers 42

Versace on the Floor 64 - Air Ballers 63

WPC Wizards 57 - Ibiza 44

Assault 65 - Srirachet 59

Team iBall 61 - House of Guards 58 (OT)

Team All Day 56 - Ball So Hard 48

Orangewood 67 - Iced Veins 66

Iced Veins 48 - Rice Ballers 46

The BasketBros 89 - Rush Hour 45

Money Ball 59 - NME 57

Perkis Power 58 - CALIFlb 52

Go Harden The Paint 53 - Ape Gang 48

Player of the Week:  Romeo Singh  (Assault)  37 pts, 8 3-ptrs, 5 rebounds

 

Sunday May 14th  NO GAMES - Mother's Day

 

Sunday May 21st (Week 6)  -  Final

DDBS 3.0 64 - Dunkin Free ThroNuts 60

Team All Day 76 - Dunkin Free ThroNuts 27

Show Time 48 - Perkis Power 30

The Dream Team 68 - One Up 52

MmmBop 74 - Ball So Hard 72

The BasketBros 63 - Buckets 61

House of Guards 55 - Money Ball 42

Assault 55 - House of Guards 47

House of Guards 51 - Srirachet 46

True Hoops 50 - Ape Gang 37

Bastos Boiz 57 - Rice Ballers 43

Cacusa 87 - Versace on the Floor 54

Ibiza 59 - CALIFlb 36

Elements 62 - Team iBall 52

Air Ballers 49 - Rush Hour 40

Shot Crew 77 - Orangewood 31

Shot Crew 44 - Iced Veins 38

Go Harden The Paint 72 - Swagger 71

Go Harden The Paint 69 - Ululigans 64

WPC Wizards 79 - SPLASH 44

WPC Wizards 74 - Train of Thoughts 53

Player of the Week:  Michael Narita  (Go Harden The Paint)  20 pts, 4 3-ptrs, 7 assists, 4 rebounds

 

Sunday May 28th -  NO GAMES (Memorial Day Weekend) 

 

Sunday June 4th (Week 7)  -  Final

Swagger 77 - Money Ball 68

Go Harden The Paint 84 - The BasketBros 76 (2OT)

Shot Crew 55 - Train of Thought 51

Rice Ballers 61 - Team All Day 37

Ape Gang 76 - CALIFlb 54

Bastos Boiz 67 - Team iBall 59

Versace on the Floor 63 - Perkis Power 50

Assault 49 - Ibiza 39

The Dream Team 46 - Ibiza 37

Cacusa 96 - Ululigans 70

Splash 54 - Air Ballers 47

Elements 65 - Buckets 64

Elements 67 - Assault 56

Splash 97 - MmmBop 67

Dunkin Free ThroNuts 61 - MmmBop 44

Dunkin Free ThroNuts 45 - Srirachet 35

Ball So Hard 62 - Srirachet 58

DDBS 3.0  73 - Rush Hour 55

NME 66 - DDBS 3.0  61

Iced Veins 57 - True Hoops 50

Iced Veins 66 - Show Time 40

Player of the Week:   Marcus Swain  (Ape Gang)  32 pts, 8 3-ptrs, 4 assists, 36 rebounds

 

Sunday June 11th (Week 8)  -  Final

House of Guards 64 - Ululigans 62

Buckets 56 - True Hoops 55

Team iBall 65 - Ululigans 61

Team iBall 75 - Assault 61

Shot Crew 73 - Cacusa 64

Money Ball 55 - DDBS 3.0  34

Rush Hour 49 - Dunkin Free ThroNuts 46

Ape Gang 54 - Train of Thought 52

Swagger 67 - Air Ballers 49

Perkis Power 54 - Team All Day 50

Srirachet 57 - CALIFlb 48

Bastos Boiz 56 - The Dream Team 46

SPLASH 54 - Versace on the Floor 53 (OT)

Ibiza 39 - Ball So Hard 34

Show Time 63 - Ball So Hard 48

Go Harden The Paint 79 - Elements 60

WPC Wizards 74 - The BasketBros 46

NME 54 - Rice Ballers 46

NME 49 - Orangewood 48 (OT)

Player of the Week:  Robert Yang  (Team iBall)  30 pts, 8 3-ptrs, 4 assists, 4 rebounds

 

Sunday June 18th (Playoffs) 

"A" Division

(1A)  Go Harden The Paint  54  -  (8A)  Team iBall  52

(2A)  Shot Crew  55  -  (7A)  Buckets  41

(3A)  The Dream Team  69  -  (6A)  WPC Wizards  63 

(4A)  Elements  49  - (5A)  Swagger  44

 

"B" Divsion

(8B)  Ululigans  62  (1B)  Iced Veins  61  (3OT)

(7B)  Cacusa  48  -  (2B)  House of Guards  31

(3B)  NME  51  -  (6B)  The BasketBros  47 

(5B)  Money Ball  64  (4B)  SPLASH  53 

 

"C" Division

(1C)  Assault  69  -  (8C)  Perkis Power   67

(2C)  Ape Gang  61  -  (7C)  Orangewood  43 

(6C)  Dunkin Free ThroNuts  44  -  (3C)  Ibiza  39

(4C)  Show Time  58  -  (5C)  Train of Thought  47 

 

"D" Division

(8D)  Ball So Hard   74  -  (1D)  True Hoops  63

(2D)  DDBS 3.0  68  -  (7D)  Srirachet  58

(3D)  Air Ballers  68  -  (6D)  MmmBop  58 

(5D)  Team All Day  61  (4D)  Rush Hour  55 

 

 

Sunday June 25th (Semi's & Championships)

Court A1

6:45pm  (1C)  Assault  vs  (4C)  Show Time

7:35pm  (2A)  Shot Crew   vs  (3A)  The Dream Team

8:25pm    "B" Championship Game

 

Court A2

6:45pm  (2C)  Ape Gang  vs  (6C)  Dunkin Free ThroNuts

7:35pm  (1A)  Go Harden The Paint   vs  (4A)  Elements

8:25pm    "A" Championship Game

 

Court A4

6:15pm  (2E)  Rice Ballers  vs  (3E)  Versace on the Floor 

7:05pm  (1E)  Bastos Boiz  vs  (4E)  CALIFlb

7:55pm   "C" Championship

 

Court B4

6:30pm  (5D)  Team All Day   vs  (8D)  Ball So Hard

7:20pm  (3B)  NME  vs  (7B)  Cacusa

8:10pm    "E" Championship Game

 

Court C4

6:30pm  (2D)  DDBS 3.0   vs  (3D)  Air Ballers

7:20pm  (5B)  Money Ball   vs  (8B)  Ululigans

8:10pm    "D" Championship Game

 

 

Next season starts Sunday July 16th  Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. to register