Wednesday Night 30+

WEDNESDAY NIGHT 30+

Standing  

Wednesday Night 30+

 W  L
 

Bad Influence

 2

 1

 

Chokers

 1

 1

 

Drunken Ballers

 1

 2

 

Lakays

 2

 1

 

Sockheads 2.0

 2

 0

  Zodiac

 0

 3

 

 

 

 

   

 

 

  All teams qualifies for playoffs
   

 

Wednesday June 7th (Week 1)  -  Final

Bad Influence 67 - Zodiac 59

Lakays 59 - Drunken Ballers 51

Player of the Week:  Mike Reyes (Lakays)  16 pts, 4 3-ptrs

 

 

Wednesday June 14th (Week 2)  -  Final

Drunken Ballers 78 - Zodiac 28

Sockheads 2.0  72 - Bad Influence 55

Lakays 55 - Chokers 44

Player of the Week: Jason Fielder (Sockheads 2.0)  20 pts, 3 3-ptrs, 5 assists, 6 rebounds

 

Wednesday June 21st (Week 3)  -  Final

Chokers 48 - Zodiac 42

Bad Influence 61 - Drunken Ballers 52

Sockheads 2.0  71 - Lakays 49

Player of the Week:  Tim Nguyen (Bad Influence)  23 pts, 2 assists, 7 rebounds

 

Wednesday June 28th (Week 4) 

 

 

Wednesday July 5th (Week 5) 

 

 

Wednesday July 12th (Week 6) 

 

 

Wednesday July 19th (Week 7) 

 

 

Wednesday July 26th  (Week 8) 

 

 

Wednesday August 2nd  (Playoffs - Semi's) 

 

 

Wednesday August 9th  (Championships & Consolations) 

 

 

Next projected season to start Wednesday August 30th Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. to register now

SUNDAY SILVER Standings/Schedule/Stats

Sunday Night Silver Division

 STANDINGS

Sunday Silver Division

W L
       
 

No Silver for 2014 Fall Season

 0

 0

     0  0
     0  0
     0  0
     0  0
     0  0
       
       
       
       
       
       

 

Sunday July 20 (Week 1)

 

Sunday July 27 (Week 2)

 

Sunday August 3 (Week 3)

 

Sunday August 10 (Week 4)

 

Sunday August 17 (Week 5)

 

Sunday August 24 (Week 6)

 

Sunday August 31 ***NO GAMES - Labor Day Weekend***

 

Sunday September 7 (Week 7)

 

Sunday September 14 (Week 8)

 

 

 

THURSDAY Standings/Schedule/Stats

ABN Thursday Night

 

  Standings  

ABN Thursday Night

 W  L
 

Bloody Raccoons

Blue Fur Bullies

  2

  1

  0

  0

 

Goat

  1

  1

 

GR DOM

  0

  2

 

Hardbody 2.0

  0

  1

 

Ibaka Flocka Flame

  1

  0

 

Ice in my Veins

  0

  2

 

Klutch   1   2
 

Saucin'

  2

  0

 

Team Blouses

  1

  1

  Team Eldo

  1

  1

 

The Anythings

  2

  0

 

The Good Guys

  1

  1

  TRIX

  1

  1

  Young Guns

  0

  2

   All teams make playoffs    

 

Thursday June 8th (Week 1)  -  Final

TRIX 51 - Team Eldo 36

Saucin' 61 - Ice in my Veins 40

Bloody Raccoons 48 - Young Guns 44

Ibaka Flocka Flame 63 - GR DOM 59 (OT)

The Anythings 82 - The Good Guys 45

Team Blouses 53 - Klutch 52

Goat 57 - Klutch 56

Player of the Week  Greg Ho  (Team Blouses)  18 pts, 4 3-ptrs, 3 rebounds

 

Thursday June 15th (Week 2)  -  Final

Saucin' 105 - TRIX 47

Blue Fur Bullies 57 - Team Blouses 48

Bloody Raccoons 54 - Hardbody 2.0  42

Team Eldo 62 - GR DOM 57

The Anythings 55 - Goat 38

Klutch 66 - Ice in my Veins 49

The Good Guys 43 - Young Guns 41

Player of the Week:  Paul Cacha  (Team Eldo)  21 pts, 7 3-ptrs, 4 rebounds

 

Thursday June 22nd (Week 3) 

Court A1

7:30pm  Ibaka Flocka Flame  vs  TRIX

8:20pm  Klutch  vs  Team Eldo

9:10pm  Hardbody 2.0  vs  Young Guns

 

Court A2

8:00pm  Saucin'  vs  The Anythings

8:50pm  Blue Fur Bullies  vs  The Good Guys

 

Court A4

8:00pm  GR DOM  vs  Ice in my Veins

8:50pm  Goat  vs  Team Blouses

 

BYE:  Bloody Raccoons

Thursday June 29th (Week 4) 

 

 Double Header:  Bloody Raccoons

Thursday July 6th (Week 5) 

 

 

Thursday July 13th (Week 6) 

 

 

Thursday July 20th (Week 7) 

 

 

Thursday July 27th (Week 8) 

 

 

Thursday August 3rd (Playoffs) 

 

 

Thursday August 10th (Championships & Consolations) -  Final

 

 

Next season starts Thursday August 31st.  Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. to register now.

THURSDAY SILVER Standings-Schedule-Stats

THURSDAY NIGHT SILVER

 STANDINGS  

Thursday Silver Division

 W  L
     0  0
  No Silver For 2014 Fall Season  0  0
     0  0
     0  0
     0  0
     0  0
       
       
  TOP 6 teams qualifies for playoffs (tie-breakers)    

 

Thursday July 24th (Week 1)

 

Thursday July 31st  (Week 2)

 

Thursday August 7th (Week 3)

 

Thursday August 14th (Week 4)

 

Thursday August 21st (Week 5)

 

Thursday August 28th (Week 6)

 

Thursday September 4th (Week 7)

 

Thursday September 11th  (Week 8)

 

SUNDAY Standings/Schedule/Stats

ABN Sunday Night

Standing  

ABN Sunday Night



 W  L
 

Air Ballers

Ape Gang

Assault

 3

 4

 4

 5

 4

 4

 

Ball So Hard

Bastos Boiz

Buckets

 1

 6

 5

 7

 2

 3

 

Cacusa

CALIFlb

DDBS 3.0

 4

 1

 3

 4

 7

 5

 

Dunkin Free ThroNuts

Elements

 3

 6

 5

 2

 

Go Harden The Paint

House of Guards

Ibiza

 7

 5

 4

 1

 3

 4

 

Iced Veins

MmmBop

Money Ball

 5

 2

 4

 3

 6

 4

 

NME

Orangewood

 5

 3

 3

 5

 

Perkis Power

Rice Ballers

 3

 3

 5

 5

 

Rush Hour

Show Time

Shot Crew

 3

 4

 7

 5

 4

 1

 

SPLASH

Srirachet

 5

 2

 3

 6

 

Swagger

Team All Day

Team iBall

 6

 2

 5

 2

 6

 3

 

The BasketBros

The Dream Team

 4

 6

 4

 2

 

Train of Thought

True Hoops

Ululigans

 3

 3

 3

 5

 5

 5

 

Versace on the Floor

WPC Wizards

 3

 5

 5

 3

 

 All Teams Qualifies for Playoffs

 

 

 

Sunday April 2nd (Week 1)  -  Final

House of Guards 46 - DDBS 3.0  26

The BasketBros 60 - Cacusa 51

Perkis Power 50 - True Hoops 41

One Up 62 - Swagger 52

Train of Thought 67 - Orangewood 58

Iced Veins 60 - Ape Gang 55

Bastos Boiz 56 - Money Ball 46

Go Harden The Paint 51 - WPC Wizards 41

The Dream Team 74 - Team All Day 64

Elements 109 - Ululigans 57

Rush Hour 60 - Versace on the Floor 59

Ibiza 47 - Rice Ballers 43

NME 52 - Ball So Hard 43

Buckets 74 - Show Time 63

Player of the Week:  Kyle Barrett  (Buckets)  42 pts, 4 3-ptrs, 2 assists, 7 rebounds

 

Sunday April 9th (Week 2)  -  Final

Swagger 51 - Team All Day 50

Rush Hour 73 - MmmBop 39

Ululigans 55 - CALIFlb 47

Orangewood 66 - Assault 64

The BasketBros 67 - SPLASH 56

Iced Veins 56 - NME 51

Train of Thought 44 - Bastos Boiz 39

DDBS 3.0  45 - Versace on the Floor 35

Ibiza 54 - True Hoops 51

Air Ballers 55 - Rice Ballers 29

Dunkin Free ThroNuts 73 - Ball So Hard 28

Cacusa 75 - Show Time 72

One Up 59 - Team iBall 56

The Dream Team 80 - WPC Wizards 55

Go Harden the Paint 90 - Shot Crew 79

Money Ball 41 - Perkis Power 32

Ape Gang 56 - Srirachet 53

Player of the Week:  Anthony Newman  (Cacusa)  22 pts, 6 3-ptrs, 6 rebounds

 

Sunday April 16th -  NO GAMES (Easter Sunday)

 

Sunday April 23rd (Week 3)  -  Final

Air Ballers 65 - Money Ball 53

Show Time 58 - Team All Day 55

True Hoops 64 - CALIFlb 49

Ululigans 69 - Perkis Power 60

Buckets 80 - Train Of Thought 52

The Dream Team 67 - Elements 58

House Of Guards 53 - Rush Hour 41

Rice Ballers 56 - SPLASH 54

MmmBop 72 - Srirachet 52

Team iBall 75 - Cacusa 67

WPC Wizards 72 - Bastos Boiz 54

Assault 67 - Versace on the Floor 57

One Up 56 - Dunkin Free ThroNuts 47

Swagger 54 - The BasketBros 41

Shot Crew 100 - NME 76

Ape Gang 81 - Orangewood 80 (3OT)

Player of the Week:  Joseph Tafalla  (True Hoops)  32 pts, 3 assists, 17 rebounds

 

Sunday April 30th (Week 4)  -  Final

Rice Ballers 51 - DDBS 3.0  46

Money Ball 49 - Rush Hour 48

Srirachet 49 - Perkis Power 41

Ululigans 62 - Dunkin Free ThroNuts 54

Buckets 58 - Go Harden The Paint 43

Train Of Thought 72 - Assault 54

The Dream Team 53 - Iced Veins 46

Team iBall 54 - Air Ballers 43

SPLASH 66 - CALIFlb 58

CALIFlb 66 - Ball So Hard 57

True Hoops 55 - Show Time 43

One Up 64 - The BasketBros 63

Swagger 79 - House Of Guards 76

Elements 53 - Ape Gang 45

Shot Crew 67 - WPC Wizards 51

Bastos Boiz 67 - Cacusa 57

Versace on the Floor 47 - Team All Day 38

Orangewood 64 - Ibiza 54

NME 54 - MmmBop 34

Player of the Week: Andrew Ortiz  (Money Ball)  24 pts, 6 3-ptrs, 2 assists, 6 rebounds

 

Sunday May 7th (Week 5)  -  Final

Swagger 62 - Train of Thought 40

Shot Crew 56 - Buckets 46

Buckets 48 - The Dream Team 47

SPLASH 69 - DDBS 3.0  65

Cacusa 65 - MmmBop 42

Show Time 79 - MmmBop 55

Elements 74 - True Hoops 60

Bastos Boiz 54 - Air Ballers 42

Versace on the Floor 64 - Air Ballers 63

WPC Wizards 57 - Ibiza 44

Assault 65 - Srirachet 59

Team iBall 61 - House of Guards 58 (OT)

Team All Day 56 - Ball So Hard 48

Orangewood 67 - Iced Veins 66

Iced Veins 48 - Rice Ballers 46

The BasketBros 89 - Rush Hour 45

Money Ball 59 - NME 57

Perkis Power 58 - CALIFlb 52

Go Harden The Paint 53 - Ape Gang 48

Player of the Week:  Romeo Singh  (Assault)  37 pts, 8 3-ptrs, 5 rebounds

 

Sunday May 14th  NO GAMES - Mother's Day

 

Sunday May 21st (Week 6)  -  Final

DDBS 3.0 64 - Dunkin Free ThroNuts 60

Team All Day 76 - Dunkin Free ThroNuts 27

Show Time 48 - Perkis Power 30

The Dream Team 68 - One Up 52

MmmBop 74 - Ball So Hard 72

The BasketBros 63 - Buckets 61

House of Guards 55 - Money Ball 42

Assault 55 - House of Guards 47

House of Guards 51 - Srirachet 46

True Hoops 50 - Ape Gang 37

Bastos Boiz 57 - Rice Ballers 43

Cacusa 87 - Versace on the Floor 54

Ibiza 59 - CALIFlb 36

Elements 62 - Team iBall 52

Air Ballers 49 - Rush Hour 40

Shot Crew 77 - Orangewood 31

Shot Crew 44 - Iced Veins 38

Go Harden The Paint 72 - Swagger 71

Go Harden The Paint 69 - Ululigans 64

WPC Wizards 79 - SPLASH 44

WPC Wizards 74 - Train of Thoughts 53

Player of the Week:  Michael Narita  (Go Harden The Paint)  20 pts, 4 3-ptrs, 7 assists, 4 rebounds

 

Sunday May 28th -  NO GAMES (Memorial Day Weekend) 

 

Sunday June 4th (Week 7)  -  Final

Swagger 77 - Money Ball 68

Go Harden The Paint 84 - The BasketBros 76 (2OT)

Shot Crew 55 - Train of Thought 51

Rice Ballers 61 - Team All Day 37

Ape Gang 76 - CALIFlb 54

Bastos Boiz 67 - Team iBall 59

Versace on the Floor 63 - Perkis Power 50

Assault 49 - Ibiza 39

The Dream Team 46 - Ibiza 37

Cacusa 96 - Ululigans 70

Splash 54 - Air Ballers 47

Elements 65 - Buckets 64

Elements 67 - Assault 56

Splash 97 - MmmBop 67

Dunkin Free ThroNuts 61 - MmmBop 44

Dunkin Free ThroNuts 45 - Srirachet 35

Ball So Hard 62 - Srirachet 58

DDBS 3.0  73 - Rush Hour 55

NME 66 - DDBS 3.0  61

Iced Veins 57 - True Hoops 50

Iced Veins 66 - Show Time 40

Player of the Week:   Marcus Swain  (Ape Gang)  32 pts, 8 3-ptrs, 4 assists, 36 rebounds

 

Sunday June 11th (Week 8)  -  Final

House of Guards 64 - Ululigans 62

Buckets 56 - True Hoops 55

Team iBall 65 - Ululigans 61

Team iBall 75 - Assault 61

Shot Crew 73 - Cacusa 64

Money Ball 55 - DDBS 3.0  34

Rush Hour 49 - Dunkin Free ThroNuts 46

Ape Gang 54 - Train of Thought 52

Swagger 67 - Air Ballers 49

Perkis Power 54 - Team All Day 50

Srirachet 57 - CALIFlb 48

Bastos Boiz 56 - The Dream Team 46

SPLASH 54 - Versace on the Floor 53 (OT)

Ibiza 39 - Ball So Hard 34

Show Time 63 - Ball So Hard 48

Go Harden The Paint 79 - Elements 60

WPC Wizards 74 - The BasketBros 46

NME 54 - Rice Ballers 46

NME 49 - Orangewood 48 (OT)

Player of the Week:  Robert Yang  (Team iBall)  30 pts, 8 3-ptrs, 4 assists, 4 rebounds

 

Sunday June 18th (Playoffs) 

"A" Division

(1A)  Go Harden The Paint  54  -  (8A)  Team iBall  52

(2A)  Shot Crew  55  -  (7A)  Buckets  41

(3A)  The Dream Team  69  -  (6A)  WPC Wizards  63 

(4A)  Elements  49  - (5A)  Swagger  44

 

"B" Divsion

(8B)  Ululigans  62  (1B)  Iced Veins  61  (3OT)

(7B)  Cacusa  48  -  (2B)  House of Guards  31

(3B)  NME  51  -  (6B)  The BasketBros  47 

(5B)  Money Ball  64  (4B)  SPLASH  53 

 

"C" Division

(1C)  Assault  69  -  (8C)  Perkis Power   67

(2C)  Ape Gang  61  -  (7C)  Orangewood  43 

(6C)  Dunkin Free ThroNuts  44  -  (3C)  Ibiza  39

(4C)  Show Time  58  -  (5C)  Train of Thought  47 

 

"D" Division

(8D)  Ball So Hard   74  -  (1D)  True Hoops  63

(2D)  DDBS 3.0  68  -  (7D)  Srirachet  58

(3D)  Air Ballers  68  -  (6D)  MmmBop  58 

(5D)  Team All Day  61  (4D)  Rush Hour  55 

 

 

Sunday June 25th (Semi's & Championships)

Court A1

6:45pm  (1C)  Assault  vs  (4C)  Show Time

7:35pm  (2A)  Shot Crew   vs  (3A)  The Dream Team

8:25pm    "B" Championship Game

 

Court A2

6:45pm  (2C)  Ape Gang  vs  (6C)  Dunkin Free ThroNuts

7:35pm  (1A)  Go Harden The Paint   vs  (4A)  Elements

8:25pm    "A" Championship Game

 

Court A4

6:15pm  (2E)  Rice Ballers  vs  (3E)  Versace on the Floor 

7:05pm  (1E)  Bastos Boiz  vs  (4E)  CALIFlb

7:55pm   "C" Championship

 

Court B4

6:30pm  (5D)  Team All Day   vs  (8D)  Ball So Hard

7:20pm  (3B)  NME  vs  (7B)  Cacusa

8:10pm    "E" Championship Game

 

Court C4

6:30pm  (2D)  DDBS 3.0   vs  (3D)  Air Ballers

7:20pm  (5B)  Money Ball   vs  (8B)  Ululigans

8:10pm    "D" Championship Game

 

 

Next season starts Sunday July 16th  Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. to register